Aktualności

Egzekwowanie zachowań kierowców na drogach

Możliwość szybkiego przemieszczania się z punktu „A” do punktu „B”, wsiadając za kierownice jest przyjemnym i wygodnym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o to, aby nasze auto było w pełni sprawne, aby posiadało wymagane wyposażenie, ale także o to, w jakim stanie jesteśmy kierując pojazdem. Każdego dnia policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo na drodze, tak jak i w tych przypadkach, egzekwując zachowania kierowców wymagane prawem.

We wtorek (30.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 31-latek kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta marki Suzuki w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Po przebadaniu policyjnym alkomatem 31-latka okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 31-latek odpowie wkrótce przed sądem. Mężczyzna nie uniknie już odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Tego samego dnia (30.08.2022) policjanci pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na trasie Stare Włóki-Jeziorany, gdzie 41-letni kierujący pojazdem Chrysler miał nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. Ostatecznie oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia drogowego dwie osoby trafiły do szpitala, w tym 41-latek śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Ostatecznie sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Na jego konto trafi również 6 punktów karnych.

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia pojazdu
    Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia pojazdu
  • Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia pojazdu
    Miejsce zdarzenia drogowego, uszkodzenia pojazdu

Kilka godzin później (30.08.2022) funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki na al. Sikorskiego zatrzymali kierującego Toyotą, który jechał z prędkością 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 31-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

 

(mw/kh)

Powrót na górę strony