Aktualności

Uciekał policjantom - był poszukiwany i miał narkotyki

Wspólne działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz prokuratury doprowadziły do przestawienia 40-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono prawie 3 kilogramy metamfetaminy oraz około 90 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. 40-latek nie uniknie również odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli.

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wpadli na trop mężczyzny poszukiwanego listami gończymi. Policjanci w niedzielę (28.08.2022) zauważyli na jednej z ulic w mieście osobowego volkswagena, którym mógł się poruszać poszukiwany mężczyzna, a którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania pojazdu. Wręcz przeciwnie, mężczyzna przyspieszał, próbując uciec policjantom. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali auto do kontroli na ul. Kołobrzeskiej. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Olsztynie celem odbycia łącznej kary 2 lat pozbawienia wolności. 40-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie czynności okazało się, że mógł posiadać znaczne ilości narkotyków w miejscu zamieszkania. Policjanci pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania poszczególnych pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli pojemnik z zawartością białej zbrylonej substancji oraz woreczek foliowy z zielonym suszem roślinnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono prawie 3 kilogramy metamfetaminy oraz około 80 gramów marihuany.  Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. W środę (31.08.2022) decyzją sądu zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna ma do odbycia zasądzoną karę 2 lat pozbawienia wolności.

"Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”.  Pierwsze ujęcie przedstawia zabezpieczone narkotyki oraz napis „Policji” na niebieskim tle. Kolejne ujęcie ukazuje policjantów prowadzących zatrzymanego mężczyznę".

(aj/rj)

 

Film Film

Opis filmu: "Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Pierwsze ujęcie przedstawia zabezpieczone narkotyki oraz napis „Policji” na niebieskim tle. Kolejne ujęcie ukazuje policjantów prowadzących zatrzymanego mężczyznę".

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 8.57 MB)

Powrót na górę strony