Aktualności

Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników targów rolniczych w Gryźlinach

Data publikacji 02.09.2022

W najbliższy weekend odbędą się targi rolnicze w Gryźlinach. Organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania wydarzeniem, co wiąże się z odpowiednim zabezpieczeniem. Nad bezpieczeństwem uczestników będą dbać funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku wspierani przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Od soboty do niedzieli (03-04.09.2022) odbędzie się kolejna edycja targów rolniczych, tym razem na terenie lotniska w Gryźlinach. Organizatorzy spodziewają  się dużego zainteresowania wydarzeniem, co wiąże się z odpowiednim przygotowaniem i zabezpieczeniem ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku wspierani przez policjantów z olsztyńskiej drogówki, będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych oraz samych uczestników wydarzenia.

W celu sprawnego dotarcia i powrotu z lotniska w Gryźlianch zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w godz. 7:00-18:00. Wjazd na targi będzie możliwy od miejscowości Olsztynek, a wyjazd odbędzie się ulicą Baczewskiego, która stanie się drogą jednokierunkową.  

Policjanci będą dbać o płynność ruchu w pobliżu wydarzenia. W razie potrzeby będą ręcznie regulować ruchem. Przypominamy kierowcom, aby zwracali szczególną uwagę na wprowadzone nowe oznakowanie. Apelujemy o stosowanie się do poleceń i wskazówek wydawanych przez osoby kierujące ruchem.

Policjanci kryminalni swoją uwagę skupią na osobach, których zachowanie może budzić wątpliwość. Niewykluczone, że przy tak dużym przedsięwzięciu, wśród tłumu ludzi mogą pojawić się tzw. kieszonkowcy. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności sami musimy zadbać o nasze mienie. Portfele i wszelkie rzeczy wartościowe należy schować w takim miejscu, aby osoby niepowołane nie miały do nich dostępu. W sytuacji gdy padniemy ofiarą lub będziemy świadkami przestępstwa należy natychmiast powiadomić o tym policjantów – osobiście lub dzwoniąc pod nr alarmowy 112.
(aj)

 

Powrót na górę strony