Aktualności

Sprawca kradzieży okazał się być osobą poszukiwaną

Robiąc zakupy w sklepie przechodzimy przez kasę, czy to tradycyjną, w której to pracownik sklepu nas obsługuje, czy przez kasę samoobsługową. Wszystko po to, aby opłacić za towar, który bierzemy ze sobą. W razie nie opłacenia należytej kwoty za towar i przekroczenie linii kas, jest to traktowane jako wykroczenie bądź przestępstwo. Zapomniał o tym 23-latek, który biorąc ze sobą markowy alkohol i artykuły spożywcze nie zapłacił za nie wychodząc ze sklepu. Dzięki temu przewinieniu mężczyzna trafił w ręce Policji. Funkcjonariusze sprawdzili 23-latka w bazie informatycznej, gdzie okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

W czwartek (01.09.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy ze wstępnych ustaleń dowiedzieli się, że ochroniarz ujął mieszkańca Olsztyna, który chciał opuścić sklep ze skradzionym towarem tj.: markowy alkohol oraz artykuły spożywcze. Towar został sprawdzony przez pracowników sklepu, a następnie powrócił do ponownej sprzedaży. Sprawca kradzieży początkowo podawał nieprawidłowe dane, takie zachowanie jest wykroczeniem. Po sprawdzeniu mężczyzny w bazie informatycznej przez policjantów już było wiadomo, czemu chciał ukryć swoje prawdziwe dane osobowe. 23-latek okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, przez co teraz mężczyzna za swoje wcześniejsze przewinienia spędzi prawie rok i 8 miesięcy za kratami. Ponadto policjanci ukarali 23-latka za kradzież sklepową mandatem.


Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


(mw/kh)

Powrót na górę strony