Aktualności

Mecz charytatywny dla chorego 3,5 – letniego Jasia

Mundurowi i samorządowcy z Warmii i Mazur rozegrali emocjonujący mecz piłki nożnej. Cel szlachetny – walka o zdrowie 3,5 - letniego JASIA.

Organizatorem przedsięwzięcia był Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot. Akcję patronatem objął Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Pan Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Piłkarskie rozgrywki odbyły się 31 sierpnia br. na stadionie w Biskupcu. Tego dnia na boisko wyszli szefowie i reprezentanci służb mundurowych oraz przedstawiciele samorządów.

W drużynie służb mundurowych m.in. zagrał Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz p.o. I Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie podinsp. Marek Dumka.

Drużynę mundurową do walki o puchar poprowadził kapitan Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Natomiast kapitanem samorządowców był Starosta Olsztyński Pan Andrzej Abako. Oczywiście w tej ekipie zagrał sam gospodarz obiektu, burmistrz Miasta Biskupiec Kamil Kozłowski.

Podczas meczu obie drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo. Mecz zakończył się  wynikiem 2:1 dla samorządowców. Komendant W-MOSG wraz z wojewodą i starostą olsztyńskim wręczył puchar, tym razem trochę inaczej, zamiast zwycięskiej drużynie to – Jasiowi. Wyróżnienie odebrał tata Dawid KORSHENRICH. To on przekaże puchar synkowi, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. A wzruszenie i wyrazy wdzięczności taty Jasia były dla wszystkich największym podziękowaniem.

Gen. bryg. SG Robert Inglot, Pan Artur Chojecki, Pan Andrzej Abako, drużyny oraz wspaniała publiczność, nagrodzili ten moment głośnymi brawami, życząc Jasiowi powrotu do zdrowia.

Tak naprawdę to nie wynik  meczu był ważny, celem wszystkich zawodników było zagranie meczu charytatywnego dla walczącego o zdrowie 3,5-letniego Jasia chorego na nauroblastomę IV stopnia. O zdrowie syna walczy małżeństwo funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy na co dzień realizują zadania w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

W trakcie spotkania wszystkie służby mundurowe województwa warmińsko-mazurskiego wystawiły stoiska promocyjne ze swoim specjalistycznym sprzętem służbowym. Odwiedzający mogli zapoznać się ze specyfiką służby w danej formacji.  

Drugim etapem przedsięwzięcia były liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez Pana Wojewodę, Pana Marszałka, szefów służb mundurowych i samorządowych.

Nadinsp. Tomasz Klimek przekazał na licytację dwa kosze z policyjnymi gadżetami. Pierwszy kosz został wylicytowany przez policjantów za kwotę 6 tysięcy złotych. Drugi kosz za 2 tysiące złotych. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek przekazał wylicytowany wcześniej kosz do ponownej licytacji, dzięki czemu udało się zdobyć kolejne 5 tysięcy złotych.

Jednym z przedmiotów wystawionych do licytacji był "Biskupiecki Beniuś" - policyjny smerf, wizytówka Komisariatu Policji w Biskupcu. Licytacja "Beniusia" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Figurkę smerfa wylicytował mieszkaniec Biskupca za kwotę 5 tys. zł. Zgodnie z misją promowania pozytywnego wizerunku Polskiej Policji "Beniuś" przez najbliższy miesiąc będzie cieszył oko uczniów Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego kierowanego przez Panią Anne Dembowską.

Każda złotówka wrzucona podczas licytacji do puszki, to coraz bliższa droga do spełnienia marzeń Jasia i jego rodziców. Na zakończenie Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie i tak Wielkie Serca. Dzięki darczyńcom udało się zebrać prawie 50 tysięcy złotych.

 • Drużyna mundurowych podczas meczu charytatywnego
  Drużyna mundurowych podczas meczu charytatywnego
 • Nadinsp. Tomasz Klimek podczas meczu
  Nadinsp. Tomasz Klimek podczas meczu
 • Nadinsp. Tomasz Klimek podczas meczu
  Nadinsp. Tomasz Klimek podczas meczu

 

 • Podinsp. Marek Dumka podczas meczu
  Podinsp. Marek Dumka podczas meczu
 • Podinsp. Marek Dumka podczas meczu
  Podinsp. Marek Dumka podczas meczu
 • Podinsp. Marek Dumka podczas meczu
  Podinsp. Marek Dumka podczas meczu

 

 • Policjanci podczas licytacji
  Policjanci podczas licytacji
 • Nadinsp. Tomasz Klimek wkłada do puszki pieniądze
  Nadinsp. Tomasz Klimek wkłada do puszki pieniądze
 • Nadinsp. Tomasz Klimek odbiera wylicytowany kosz z policyjnymi gadżetami
  Nadinsp. Tomasz Klimek odbiera wylicytowany kosz z policyjnymi gadżetami

 

 • Grupowe zdjęcie uczestników turnieju wraz z Komendantem Komisariatu policji w Biskupcu podinsp. Marcinem Cydzikiem
  Grupowe zdjęcie uczestników turnieju wraz z Komendantem Komisariatu policji w Biskupcu podinsp. Marcinem Cydzikiem
 • Grupowe zdjęcie uczestników turnieju wraz z Komendantem Komisariatu policji w Biskupcu podinsp. Marcinem Cydzikiem
  Grupowe zdjęcie uczestników turnieju wraz z Komendantem Komisariatu policji w Biskupcu podinsp. Marcinem Cydzikiem
 • "Biskupiecki Beniuś" - maskotka wylicytowana przez mieszkańca Biskupca
  "Biskupiecki Beniuś" - maskotka wylicytowana przez mieszkańca Biskupca

(kh/rp)

Powrót na górę strony