Aktualności

Pijany i na sądowym zakazie

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. W organizmie 52-latka krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta, mimo sądowe zakazu. Mężczyzna wkrótce będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (08.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki w m. Ługwałd zauważyli osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział mężczyzna, którego podejrzewali, że wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Policjanci postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Zaraz po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 52-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2028 roku.
52-latek wkrótce odpowie przed sądem za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz na sądowym zakazie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj)

 

Powrót na górę strony