Aktualności

Surowe konsekwencje łamania prawa na drodze

Przypominamy o zmianach w taryfikatorze obowiązujących od 17 września 2022 roku. O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się pewien kierujący osobowym audi. 29-latek nie dość, że nie wybrał się w podróż mimo braku prawa jazdy, to postanowił również ominąć inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę (21.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zauważyli audi, którego kierujący ominął inny pojazd jadący w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi. W przypadku tzw. recydywy kierujący będzie musiał liczyć się z mandatem w kwocie 3000 złotych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Ostródy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy.

Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Zachęcamy do zapoznania się aktualnymi przepisami ruchu drogowego: https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html

(aj/kh)

Powrót na górę strony