Aktualności

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Nadmierna prędkość jest jedną z głównym przyczyn wypadków drogowych. Dlatego policjanci w trakcie służby zwracają szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązuje przepisy.

W czwartek (22.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Warszawskiej zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierujący jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 30-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnymi przepisami został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Ponadto kierowca musi się liczyć się z tym, że w przypadku tzw. recydywy kwota mandatu wyniesie już 3000 złotych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.


Zachęcamy do zapoznania się aktualnymi przepisami ruchu drogowego:  https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html
(aj)

 

Powrót na górę strony