Aktualności

Wpadli na gorącym uczynku...

Każdego dnia olsztyńscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby na naszych drogach było bezpieczniej. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy z nas ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa!

W piątek (23.09.2022 r.) policjanci ruchu drogowego zatrzymali 44-letniego kierującego osobowym volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. Kierujący oświadczył, że nigdy nie miał prawa jazdy a poza tym miał do pokonania krótki dystans. Już wkrótce nieodpowiedzialny 44-latek swoją historię opowie sędziemu, który będzie orzekał w sprawie popełnionego wykroczenia.

Jechał za wolno, czym wzbudził podejrzenia policjantów. Nietypowa sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę (24/25/09.2022 r.). Policjanci podczas patrolowania ul. Bartąskiej na swojej drodze zauważyli poruszający się z niewielką prekością samochód osobowy. Na widok radiowozu, auto gwałtownie się zatrzymało, a kierujący błyskawicznie przeskoczył zza kierownicy na tylną kanapę pojazdu. Okazało się, że miał ku temu powody. Policjanci ustalili, że autem poruszał się 16-letni chłopiec, któremu pojazd udostępnił o 3 lata starszy kolega. 19-latek na miejscu kontroli otrzymał mandat karny za to, że dopuścił na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu przez osobę, która nie posiadała wymaganych uprawnień. Sprawą 16-latka już wkrótce zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania.

W niedzielę (25.09.202323 r.) w Olsztynie na ul. Partyzantów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem, który zignorował sygnalizację świetlną i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się, że za kierownicą osobowego auta siedziała 41-latek, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Już wkrótce mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobowiązany do znajomości prawa. Policjanci przypominają, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności karnej. Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się ze zmianami przepisów w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, możesz to zrobić teraz – wystarczy, że klikniesz poniższy link: https://policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.html

(rp)

Powrót na górę strony