Aktualności

Jechał pod prąd – został zatrzymany przez policjanta po służbie

Policjantem jest się przez 24 godziny i przez 7 dni w tygodniu. Udowodnił to funkcjonariusz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który zareagował na kierującego osobowym audi poruszającym się pod prąd al. Wojska Polskiego w Olsztynie. Dzięki postawie funkcjonariusza 23-letni kierujący nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, dodatkowo okazało się, że ma więcej na sumieniu niż początkowo zakładano.

We wtorek (27.09.2022 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację, że funkcjonariusz będący po służbie ujął sprawcę wykroczenia drogowego. Na miejsce interwencji został skierowany patrol policji. Okazało się, że 23-letni kierujący osobowym audi jechał al. Wojska Polskiego pod prąd, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wydawałoby się, że młody kierowca nie powinien popełniać tak rażących błędów, tyle że w tym konkretnym przypadku 23-latka nie można w ogóle zaliczyć do grona kierowców – mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Przy okazji okazało się, że jest on w trakcie kursu na prawo jazdy.

Dzięki reakcji funkcjonariusza Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie po pierwsze udało się uniknąć zagrożenia w ruchu drogowym a po drugie być może młody człowiek, bo zaledwie 23-latek zastanowi się dwa razy, zanim wsiądzie za kierownicę bez wymaganych uprawnień.

Policjanci przypominają o aktualnych przepisach ruchu drogowego. Szczegóły znajdziesz w linku: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/223024,Juz-od-17-wrzesnia-zmiany-w-przepisach-Prawo-o-ruchu-drogowym-SPOT.htm

(rp)

Powrót na górę strony