Aktualności

Drogowe podsumowanie weekendu

Data publikacji 03.10.2022

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 30 kolizji drogowych. W piątek pracowaliśmy na miejscu wypadku drogowego na DK 51. Niestety kierujący osobowym citroenem zmarł w szpitalu. Ponadto policjanci wyeliminowali z dróg kolejnych nietrzeźwych kierujących czy piratów drogowych.

W sobotę (01.10.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Wojska Polskiego w Barczewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 34-letni kierujący renault zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne miejskie donice. Mężczyzna najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Świadkiem zdarzenia była osoba postronna, która powiadomiła służby oraz uniemożliwiła kierującemu oddalenie się z miejsca. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 34-latka prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna ze względu na stan upojenia alkoholowego ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień.

Wkrótce odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Kilka godzin później (01.10.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli osobową hondę, której kierowca jechał z prędkością 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 38-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 13 punktów karnych.

W piątek (30.09.2022) rano doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na trasie DK 51 na wyjeździe z Olsztyna w kierunku Olsztynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 68-letni kierujący osobowym citroenem z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka toyotą. Następnie kierujący citroenem po zderzeniu z autem uderzył w przydrożne barierki i drzewo. 68-latek trafił do szpitala. Niestety, pomimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Tego samego dnia funkcjonariusze z grupy „SPEED” na ul. Sielskiej zauważyli osobowego fiata, którego kierujący wyprzedził inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Dodatkowo mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, za którego kierownicą siedział 42-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 2300 złotych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie miał żadnych punktów na koncie. Jednak za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostanie obciążony 24 punktami, które stanowią maksymalny limit. W przypadku ich przekroczenia w ciągu dwóch lat od zapłacenia grzywny, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs. Należy również pamiętać, że jeżeli w okresie dwóch lat mężczyzna znowu popełni wykroczenie z tej samej grupy co ostatnio, to kwota mandatu zostanie podwojona, ponieważ będzie podlegać tzw. recydywie.

(aj)

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Na nagraniu widać osobowego fiata, którego kierujący wyprzedził inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Na nagraniu widać osobowego fiata, którego kierujący wyprzedził inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 3.68 MB)

Powrót na górę strony