Aktualności

Po służbie zatrzymał kierującego na sądowym zakazie

Policjant z Olsztynka swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w służbie patrolowej wykorzystał zatrzymując przestępcę drogowego. Sierż. Kamil Wiśniewski w czasie wolnym zauważył i zatrzymał kierującego audi, którego zapamiętał z poprzednich interwencji. Okazało się, że 21-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (30.09.2022) sierż. Kamil Wiśniewski z Komisariatu Policji w Olsztynku będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego na sądowym zakazie. Funkcjonariusz na ul. Mrongowiusza zauważył audi, za którego kierownicą siedział znany mu z poprzednich interwencji mężczyzna. Policjant podejrzewając, że wsiadł on za kierownicę, mimo sądowego zakazu, zareagował natychmiast. Jadąc za nim poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki Policji. Następnie, gdy kierujący audi zatrzymał się na parkingu, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany 21-latek. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia policjanta z Olsztyna. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami do 2023 roku.

Z interwencji została sporządzona dokumentacja, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)

 

Powrót na górę strony