Aktualności

Poszukiwany z narkotykami

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 33-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo. Ponadto w trakcie czynności przy mieszkańcu Olsztyna znaleziono amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę (05.10.2022) w nocy olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu interweniowali wobec mężczyzny znajdującego się w pobliżu jednego z przystanków autobusowych. Ich uwagę przykuło jego nietypowe zachowanie – mężczyzna był nerwowy i pobudzony. Funkcjonariusze wylegitymowali 33-letniego mieszkańca Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że był on poszukiwany przed Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z popełnieniem w przeszłości przestępstwa gospodarczego. Ponadto podczas przeszukania przy 33-latku znaleziono woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latek trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

(aj)

Powrót na górę strony