Aktualności

11-latek odpowie za kradzież roweru – poszukiwany właściciel jednośladu

Sąd Rodzinny i Nieletnich w Olsztynie zajmie się rozpatrzeniem sprawy 10-letniego chłopca odpowiedzialnego za kradzież roweru. Mimo ujawnienia przez pracownika firmy ochroniarskiej sprawcy kradzieży nie udało się ustalić właściciela jednośladu, którym poruszał się chłopiec. Osoby rozpoznające dołączony do komunikatu jednoślad proszone są o kontakt z olsztyńską jednostką Policji.

Pod koniec września b.r. patrol policji został wezwany do interwencji związanej z próbą kradzieży roweru. Nieletni sprawca wraz z pracownikiem ochrony, który ujął go na gorącym uczynku, oczekiwali na przyjazd Policji. Okazało się, że zaledwie 11-letni chłopiec, z wiaty znajdującej się za budynkiem jednego z centrów handlowych przy ul. Sikorskiego w Olsztynie próbował wyprowadzić wybrany przez siebie rower, jednak celu nie osiągnął z uwagi na postawę pracownika ochrony.

Policjanci ustalili, że chłopiec na miejsce przyjechał jednośladem, jak twierdził należącym do jego siostry. W kolejnych zdaniach 11-latek zmieniał wersję wydarzeń i ostatecznie przyznał się, że kilka dni wcześniej ukradł rower, którym przyjechał z okolic galerii handlowej również przy ul. Sikorskiego w Olsztynie.

Funkcjonariusze sprawdzili jednoślad w policyjnych systemach i okazało się, że nie figuruje on jako utracony. Rower został zabezpieczony w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie czeka na swojego właściciela. Jeśli z załączonego zdjęcia rozpoznajesz swój jednoślad lub znasz jego właściciela to skontaktuj się z Komendą Miejską Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3. Przy odbiorze jednośladu wymagany jest dokument potwierdzający jego własność.

Sprawą 11-latka zajmie się teraz sąd rodzinny.

(rp)

Powrót na górę strony