Aktualności

Policjant po służbie rozpoznał sprawcę kradzieży roweru

Sprawy, nad którymi policjanci z Komendy Miejskiej policji w Olsztynie z poszczególnych wydziałów pracują godzinami, często w ich pamięci pozostają na dłużej. Zdarza się tak, jak w tym przypadku, że nawet w czasie wolnym od służby funkcjonariusze rozpoznają i zatrzymują sprawców przestępstw. Tym razem policjant z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości p-ko mieniu rozpoznał i zatrzymał nieletniego sprawcę kradzieży roweru.

Pod koniec ubiegłego tygodnia (30.09.2022 r.) policjant z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie będąc w czasie wolnym, zauważył i rozpoznał chłopca odpowiedzialnego za kradzież rowerów. Spacerując po osiedlu Nagórki w Olsztynie, funkcjonariusz zauważył chłopca, którego wizerunek zapamiętał ze służbowych odpraw. 11-latek poruszał się rowerem, który jak się okazało, również pochodził kradzieży.

Na miejsce zdarzenia skierowano policyjny patrol. Policjanci ustalili, że rower, którym poruszał się 11-latek, należy do innego ucznia szkoły podstawowej, któemu należy zwrócić utracone mienie. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariusza będącego w czasie wolnym, nieletni nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie. Sprawą nieletniego godnie z obowiązującym prawem zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Olsztynie.

(rp)

Powrót na górę strony