Aktualności

Prędkość pod specjalnym nadzorem

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym celu sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów prędkości. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy prawa i narażą na niebezpieczeństwo siebie i pozostałych uczestników dróg. Nie ma pobłażania wobec piratów drogowych!

W czwartek (06.10.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Kilkadziesiąt minut później, na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Tym ram kierujący osobowym volkswagenem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami 29 i 46-latek stracili już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto obaj zostali ukarani mandatami w kwocie 1500 złotych. Na ich konto wpłynie także po 13 punktów karnych.

Tego samego dnia na al. Warszawskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi. Jej powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 49 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 28-latka prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. 28-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowania autem bez wymaganych uprawnień.

(aj)

Powrót na górę strony