Aktualności

Grupa SPEED w akcji - kierowca odpowie za szereg wykroczeń a pasażerka za posiadanie narkotyków

Policjanci z grupy SPEED podczas sobotniej służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem. Powodem kontroli było niesprawne oświetlenie pojazdu oraz jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i jego pasażerkę. Co więcej, w trakcie kontroli policjanci znaleźli przy pasażerce i zabezpieczyli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego – analiza wykazała, że jest to zakazana prawem marihuana.

W sobotę (08.10.2022 r.) wieczorem uwagę policjantów z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przykuł kierujący Mercedesem, który nie sygnalizował manewrów zmiany pasa ruchu. Podczas zatrzymywania auta do kontroli okazało się, że zarówno kierujący, jak i pasażerka podczas jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kontrola stanu technicznego wykazała dodatkowo niesprawności w oświetleniu zewnętrznym pojazdu.

Interweniujący funkcjonariusze wylegitymowali 28-letniego kierowcę oraz 21-letnią pasażerkę. Gdy policjanci zbliżyli się do auta, podczas rozmowy z kierowcą wyczuli charakterystyczny zapach palonej w aucie marihuany, której posiadanie jest zabronione. Idąc tym tropem, pasażerka auta na polecenie funkcjonariuszy wydała woreczek z zapięciem strunowym, w którym znajdował się susz pochodzenia roślinnego – badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Zapach palonej marihuany wyczuwalny był również od kierującego, który przyznał się do palenia suszu roślinnego na chwilę, zanim wsiadł za kierownicę.

Policjanci za popełnione wykroczenia drogowe nałożyli na kierowcę Mercedesa mandaty karne, a lekarze pobrali do analizy fiolki z krwią do stwierdzenia, czy mężczyzna kierował autem po zażyciu substancji psychoaktywnych. Mężczyźnie zatrzymano za pokwitowaniem jego prawo jazdy – czy je odzyska, to uzależnione jest od pobranej do badań krwi. 21-latka kontrolę drogową zakończyła w policyjnym areszcie. Kobieta usłyszała zarzut posiadania substancji odurzających, za co wkrótce odpowie przed sądem.

(rp)

Powrót na górę strony