Aktualności

Z narkotykami i na sądowym zakazie za kierownicą

26-latek odpowie za posiadanie narkotyków. W mieszkaniu oraz aucie, którym podróżował znaleziono marihuanę oraz mefedron. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem, mimo orzeczonego sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop mieszkańca Olsztyna, który miał być w posiadaniu środków odurzających. Policjanci w poniedziałek (10.10.2022) zauważyli i zatrzymali do kontroli na jednej z ulic w mieście osobową kię, którą mógł poruszać się wytypowany mężczyzna. Za kierownicą auta siedział 26-letni mieszkaniec Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien on znaleźć się za kierownicą auta, gdyż ciąży na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze postanowili również przeszukać pojazd, którym się poruszał mężczyzna. Do działań wykorzystany został pies specjalnie wyszkolony w wykrywaniu zapachów narkotyków. To właśnie czuły nos czworonoga wskazał we wnętrzu auta woreczek foliowy z zawartością zbrylonej kremowej substancji. W miejscu zamieszkania 26-latka znaleziono kolejne woreczki foliowe, tym razem z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i mefedron. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

26-latek wkrótce przed sądem odpowie za posiadanie środków odurzających oraz kierowania autem wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/kh)

Powrót na górę strony