Aktualności

„CyberSenioriada” z olsztyńskimi policjantami

Profilaktyki nigdy za mało. Wiedzą o tym doskonale przedstawiciele olsztyńskiej jednostki Policji, którzy tym razem na zaproszenie organizatorów wzięli udział w „CyberSenioriadzie”. Na stadionie w Stawigudzie ostrzegali o zagrożeniach czyhających na osoby starsze zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Podczas wydarzenia nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników.

W środę (12.10.2022) na terenie gminnego stadionu w Stawigudzie odbyła się „CyberSenioriada”. Wydarzenia miało na celu promocję bezpieczeństwa finansowego osób starszych w bankowości elektronicznej oraz przeciwdziałanie formom oszustw z jakimi mogą się oni spotkać w życiu codziennym. Organizatorzy przewidzieli uczestnikom udział w zawodach sportowych, grach terenowych czy praktycznych warsztatach. W tak ważnej inicjatywie z perspektywy szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Profilaktycy przygotowali specjalne stoisko informacyjne, rozdawali ulotki profilaktyczne czy elementy odblaskowe. Przeprowadzono również szereg rozmów z seniorami o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym. Promowano także projekt realizowany przez warmińsko-mazurskich policjantów pn. „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

Tego dnia profilaktycy zostali wsparci przez policjantów z wydziałów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz przeciwko mieniu. Funkcjonariusze mogli przekazać seniorom praktyczną wiedzę na temat mechanizmów działania oszustów np. metodą na policjanta czy prokuratura oraz to jak działają strony phishingowe. Policjanci omawiali dokładnie co zrobić, gdy padniemy ofiarą przestępców, a przede wszystkim, jak nie dać się im zwieść.

Przedstawiciele olsztyńskiej jednostki Policji przygotowali również atrakcje dla najmłodszych, którzy dopingowali podczas zmagań swoje babcie i dziadków. Dzieci mogły poznać przygody niefrasobliwej Poli, która z pomocą policjantów radzi sobie z trudnościami oraz zagrożeniami, ucząc się na własnym przykładzie, jak na przyszłość nie wpadać w kłopoty.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Liderów Współdziałania Pomocy Społecznej i Medycznej na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych „Pomost”.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania oraz umundurowanych policjantów pod namiotem profilaktycznym.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania oraz umundurowanych policjantów pod namiotem profilaktycznym.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania oraz umundurowanych policjantów pod namiotem profilaktycznym.
Powrót na górę strony