Aktualności

Wpadł z narkotykami na kradzieży sklepowej

33-latek został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży sklepowej. Ponadto w trakcie czynności przy mężczyźnie znaleziono marihuanę i amfetaminę. Mieszkaniec Olsztyna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (15.10.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z marketów budowlanych na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły tego zdarzenia. Z relacji pracownika placówki handlowej wynika, że mężczyzna dokonał kradzieży narzędzi o łącznej wartości ponad 250 złotych. Sprawca wykroczenia został ujęty po przekroczeniu linii kas i przekazany interweniującym funkcjonariuszom. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Olsztyna. Ponadto w trakcie czynności przy mężczyźnie znaleziono dwa woreczki foliowe z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz białego proszku. Kolejny woreczek strunowy z narkotykami został znaleziony w mieszkaniu 33-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kradzież sklepową.

(aj/kh)

Powrót na górę strony