Aktualności

Pijany i na sądowym zakazie

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 49-latek, który wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. Na jadącego tzw. wężykiem kierującego zwrócił uwagę inny uczestnik ruchu drogowego, który o niebezpieczeństwie powiadomił służby. Mężczyzna wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (18.10.2022) wieczorem po przyjęciu zgłoszenia od świadka, który podejrzewał, że inny kierowca jest nietrzeźwy, policjanci na DK 51 w m. Smolajny zauważyli wskazane auto. Kierowca osobowego renault miał jechać całą szerokością drogi, zjeżdżając od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Okazało się, że 49-latek był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie obecność ponad 2 promili alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2025 roku.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)


 

Powrót na górę strony