Aktualności

"Trzeźwy poranek" w gminie Biskupiec. Policjanci prowadzą cykliczne kontrole trzeźwości

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie regularnie dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim dążą do wyeliminowania z dróg kierujących, którzy w stanie nietrzeźwości zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Kolejne działania "trzeźwy poranek" przeprowadzono w ostatnim czasie w Biskupcu – akcję zorganizowano we współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Biskupcu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu regularnie organizują działania pn. trzeźwy poranek. Działania obejmują zarówno miasto Biskupiec, jak również sąsiednie gminy Jeziorany i Kolno, gdzie co jakiś czas policjanci wyposażeni w alkomaty organizują blokady kontrolne po to, aby sprawdzić stan trzeźwości każdego kierowcy. Cel jest jeden – bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego oraz propagowanie trzeźwości zarówno wśród kierowców, jak i mieszkańców.

Każdy kierowca, który zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu, z rąk policjantów z Biskupca otrzymuje ulotkę informacyjną opisującą wpływ konkretnego stężenia alkoholu na reakcje naszego organizmu. Dla przykładu wartość 0,8 ‰ opisuje symptomy osłabienia kierowcy, braku koordynacji, nadpobudliwość czy problemy z ostrością widzenia. Policjanci wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Biskupcu przy współpracy, z którym powstały broszury informacyjne przypominają, że w Polsce stężenie alkoholu we krwi kierowcy nie może osiągnąć ani przekroczyć 0,2 ‰.

Ostatnie tego typu działania na terenie Biskupca przeprowadzono w godzinach porannych w ubiegły poniedziałek (17.10.2022 r.). Efekt akcji pozytywnie zaskoczył policjantów biorących udział w działaniach – po przebadaniu blisko 300 kierowców funkcjonariusze nie ujawnili ani jednej osoby, która odważyłaby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

(rp)

Powrót na górę strony