Aktualności

Jeden na hulajnodze, drugi za kierownicą auta – obaj nietrzeźwi

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z naszych dróg. 51-latek z gminy Barczewo wybrał się w podróż autem, mimo ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, a osobowy volkswagen, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych i polisy OC. Z kolei pewien 21-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi za kierownicą hulajnogi elektrycznej. W jego żyłach krążyły ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień, a następnie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

W środę (19.10.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olszynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po jednej z miejscowości biega pies bez opieki. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazanego czworonoga przy jednej z posesji. Po chwili na miejsce autem przyjechał jego właściciel. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Policjanci podczas legitymowania wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 51-latek nie miał uprawnień oraz jechał autem bez aktualnych badań technicznych i polisy OC. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 51-latek odpowie za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe oraz niezachowanie ostrożności przy  trzymaniu zwierzęcia.

W czwartek (20.10.2022) w nocy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem jadącego hulajnogą elektryczną. Po godz. 3:00 policjanci z olsztyńskiej drogówki na al. Warszawskiej zauważyli mężczyznę na hulajnodze, który miał problemy z utrzymanie toru jazdy. Interweniujący policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. W organizmie 26-latka krążyły ponad 2 promile alkoholu. Ze względu na stan upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Ostatecznie za popełnione wykroczenie – kierowania hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości – został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się hulajnogą elektryczną: https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/97081,W-trosce-o-bezpieczenstwo-uzytkownikow-hulajnog-elektrycznych.html
(aj)

Powrót na górę strony