Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W czwartek dwie osoby „wpadły” w różnych okolicznościach – w autobusie komunikacji publicznej i w mieszkaniu.

W czwartek (20.10.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym pasażerze autobusu komunikacji publicznej, który nie chciał opuścić pojazdu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który wylegitymował wskazanego mężczyznę. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 23-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia łącznej kary 324 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości oszustwo oraz kradzież.

Tego samego dnia doszło do zatrzymania kolejnej osoby poszukiwanej. Tym razem w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Okazało się, że 44-latka ma do odbycia karę 40 dni pozbawienia wolności. Kobieta była poszukiwana za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

40-latka i 23-latek zostali zatrzymani. Trafią do zakładów karnych, w których spędzą najbliższy czas.

(aj)


 

Powrót na górę strony