Aktualności

Nietrzeźwi, poszukiwani, bez uprawnień i lekceważący ograniczenia prędkości – wyeliminowani z ruchu drogowego

Policjanci pełniący służbę na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, każdego dnia dokładają starań, aby wyeliminować z ruchu drogowego potencjalne zagrożenie w postaci nieodpowiedzialnych kierujących. Mimo policyjnych apeli wciąż zdarzają się miłośnicy jazdy na tzw. podwójnym gazie, bez prawa jazdy czy na sądowym zakazie. Z prawem jazdy na okres 3 miesięcy musiało pożegnać się dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W czwartek w nocy (20.10.2022 r.) policjanci z Olsztyna wylegitymowali 52-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazał się osobą poszukiwaną. Mieszkaniec Olsztyna zgodnie z wyrokiem sądu miał do odbycia karę 20 dni aresztu w zamian za nieopłacenie zaległej kary grzywny w związku z popełnieniem wykroczenia polegającego na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc w stanie nietrzeźwości.

W piątek (21.10.2022 r.) 30-letni mieszkaniec Olsztyna dobrowolnie oddał się w ręce Policji w związku z wydaną przez sąd w Olsztynie decyzją o poszukiwaniach. Mężczyzna postanowił rozliczyć się z wymiarem sprawiedliwości. W związku z wyrokiem sądu najbliższy rok i 2 miesiące spędzi w więzieniu. Wyrok to konsekwencje zdarzeń o charakterze kryminalnym ukierunkowanych na przestępstwa przeciwko mieniu.

W niedzielę (23.10.2022 r.) patrol ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podczas patrolowania ul. Towarowej otrzymał informację o leżącym na poboczu mężczyźnie. Zgłoszenia dokonała kobieta przejeżdżająca w pobliżu, która powiadomiła również służbę medyczną. Okazało się, że 38-letni mężczyzna, jak oświadczył, położył się na trawniku, aby chwilę odpocząć. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. 38-latek przez najbliższe 75 będzie odpoczywać w więziennej celi.

W niedzielę (23.10.2022 r.) po godzinie 20:00 patrol ruchu drogowego na trasie Unieszewo – Łajsy zauważył idącego bez elementów odblaskowych mężczyznę. Pieszy chwiejnym krokiem prowadził rower – badanie alkomatem wykazało obecność 3 promili alkoholu w jego organizmie. Policjanci wręczyli mężczyźnie elementy odblaskowe, które pieszy założył w ich obecności. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 44-latek figuruje jako osoba poszukiwana w celu doprowadzenia i osadzenia w areszcie śledczym.

W niedzielę (23.10.2022 r.) policjanci z Olsztynka, po północy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Po podejściu od strony kierowcy interweniujący funkcjonariusze wyczuli unoszący się w powietrzu zapach alkoholu – kierujący był kompletni pijany. W organizmie 27-letniego mężczyzny krążyły prawie 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę (23.10.2022 r.) chwilę po północy policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Sielskiej zauważyli osobowe audi bez włączonych świateł mijania. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wylegitymowali 24-letniego kierującego. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania, które stracił z powodu przekroczenia liczby 24 punktów karnych. Ponadto okazało się, że na początku października b.r. 24-latek został zatrzymany do kontroli drogowej za przekroczenie prędkości pow. 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na domiar złego, kontrola wykazała także brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu – o tym fakcie policjanci są zobowiązani, aby przesłać odpowiednią dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Nietrzeźwy kierujący i na sądowym zakazie kierowania został zatrzymany w piątek (21.10.2022 r.) po godzinie 20:00. Mężczyźnie uniemożliwił dalszą jazdę przypadkowy świadek, którego postawa jest godna do naśladowania. Nieodpowiedzialnym kierującym osobowym audi okazał się zaledwie 18-letni mieszkaniec gminy Stawiguda.

Za szybko w obszarze zabudowanym! 103 km/h w obszarze zabudowanym – z taką prędkością poruszał się kierujący osobowym audi po ulicach Olsztyna. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i dodatkowo policjanci nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł, a do jego konta przypisanych zostało 13 punktów karnych.

(rp)

Powrót na górę strony