Aktualności

Pijany ojciec „opiekował się” 6-letnim synem

Wkrótce przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie się tłumaczyć 38-letni mężczyzna, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał pod opieką 6-letniego syna. Ponadto mężczyzna doznał obrażeń głowy, po tym, jak upadł na podłogę. O niepokojącej sytuacji powiadomił sam chłopiec, który widząc, że ojciec potrzebuje pomocy, wyszedł na klatkę schodową, gdzie spotkał swojego dziadka. 38-latek ostatecznie trafił do szpitala, a 6-latek pod opiekę rodziny.

W niedzielę (23.10.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący funkcjonariusze po przyjeździe we wskazane miejsce zastali kompletnie pijanego 38-latka, pod którego "opieką" znajdował się 6-letni chłopiec. Do mieszkania wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ przed przyjazdem służb mężczyzna upadł w mieszkaniu na podłogę i wymagał pomocy medycznej. O niepokojącej sytuacji powiadomił sam chłopiec, który widząc, że ojciec upadł na podłogę, wyszedł na klatkę schodową, gdzie spotkał swojego dziadka, którego poprosił o pomoc. Po chwili w mieszkaniu pojawił się również wujek, który zaopiekował się 6-latkiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 38-letniego ojca ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie oraz ocena sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań.

(aj/rj)

Powrót na górę strony