Aktualności

Spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji drogowej z udziałem kierującego znajdującego się po użyciu alkoholu. Kierujący autem osobowym jadąc w kierunku miejscowości Rapaty, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego jadącego z naprzeciwka i zjechał do przydrożnego rowu, w którym jego auto dachowało. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy – utrudnienia trwały przez ponad godzinę.

W środę (02.10.2022 r.) około godziny 7:30 na drodze krajowej nr 16 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem osobowym i pojazdu ciężarowego wraz z naczepą. Sprawcą kolizji był kierujący osobowym renault, który jadąc od Olsztyna, przed miejscowością Rapaty na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Mężczyzna wpadł w poślizg, uderzył w bok naczepy pojazdu ciężarowego, zjechał na pobocze, gdzie doszło do wywrócenia jego pojazdu na dach.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy ochotnicy z pobliskiej miejscowości. Pracujący nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia nie mieli wątpliwości, że jego sprawca jest 58-letni kierujący dostawczym reanult, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Okazało się, że sprawca kolizji drogowej znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – badanie alkomatem wykazało obecność w jego organizmie alkoholu o stężeniu przekraczającym 0,2 promila.

  • Zdjęcie przedstawia auto w kolorze czerwonym przewrócone na bok.
  • Zdjęcie przedstawia auto w kolorze czerwonym przewrócone na bok.
  • Zdjęcie przedstawia auto w kolorze czerwonym przewrócone na bok.

58-letni sprawca kolizji drogowej już pożegnał się ze swoim prawem jazdy. Mężczyzna i tak może mówić o dużym szczęściu, ponieważ w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy – droga była całkowicie zablokowana na czas pracy holownika. Utrudnienia w ruchu trwały przez ponad godzinę.

(rp)

Powrót na górę strony