Aktualności

Weekendowe zatrzymania kierowców na drogach Olsztyna i powiatu

Weekend na drogach Olsztyna i powiatu obfitował w liczne kontrole drogowe prowadzone przez patrole policji. Większość z nich dotyczyła pijanych kierowców oraz osób jeżdżących na sądowym zakazie. Zgodnie z akcją ,,Alkohol, narkotyki" policjanci badali stan trzeźwości kierowców, a następnie sprawdzali uprawnienia do kierowania. W weekend na drogach Olsztyna i powiatu doszło do 1 wypadku oraz 23 kolizji.

W weekend (4-6.11.2022 r.) policjanci z Olsztyna i powiatu mieli ręce pełne roboty. W piątek (4.11.2022 r.) w nocy w trakcie kontroli statycznej na ul. Leonharda w Olsztynie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Olsztynie zatrzymali do kontroli volkswagena poruszającego się z prędkością 75 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Kierujący wsiadł za kółko mimo orzeczonego zakazu sądowego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie prędkości 44-latka ukarano mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

W piątek (4.11.2022 r.) na terenie miasta Olsztynek policjanci ok. godziny 6.00 w miejscowości Stawiguda w centrum dystrybucyjnym sklepu na jednej z ulic (na bramie wjazdowej) otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Poruszał się on mercedesem i próbował podjechać pod tzw. rampę. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że ma 1,9 promila w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 20.00 na ul. Dąbrowskiego policyjni wywiadowcy w Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało 20-letni kierujący miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Olsztyn. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego.

W sobotę (5.11.2022 r.) w Biskupcu w powiecie olsztyńskim na ul. Śmiałej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letnią kobietę. Kierowała pojazdem Dacia w stanie nietrzeźwości 1,6 promila w organizmie. Ponad to kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania.  Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.  

Również w sobotę o godzinie 10:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Bałtyckiej zatrzymali do kontroli w związku z akcją ,,Alkohol, narkotyki,, kierującego pojazdem volkswagen transporter. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący prowadził pojazd również w stanie nietrzeźwości.

Z kolei o godzinie 15.10 w Olsztynie na ul. Bublewicza policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem w stanie nietrzeźwości. 47- letni kierowca miał 0,66 promila w organizmie.

(p.ż)


Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Wsiadanie za kierownicę mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy nawet do pięciu lat. 

Powrót na górę strony