Aktualności

Nietrzeźwi opiekowali się dzieckiem w Olsztynie – interweniowali policjanci

Opieka nad dzieckiem wymaga szczególnej i stałej uwagi. Szczególnie w miejscu publicznym. Dlatego gdy jest sprawowana przez nietrzeźwego rodzica, staje się dużym zagrożeniem dla dziecka. Nieodpowiedzialność rodziców naraża je na nieszczęście. Dlatego ważne jest, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, właściwie reagowały. Czasami najprostsza reakcja, jeden telefon wykonany pod numer alarmowy, może ocalić życie i zdrowie dziecka.

W niedzielę (06.11.2022 r.) około godziny 19:00 patrol policji z Wydziału Zabezpieczenia Miasta w Olsztynie, otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta pijana para prowadzi wózek, w którym znajduje się dziecko. Z relacji świadka wynikało, że kobieta i mężczyzna pili alkohol i mieli problemy z utrzymaniem równowagi.   

Policjanci ustalili, że 36-latka i jej 36-letni partner faktycznie opiekowali się rocznym dzieckiem i byli pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, oboje mieli po prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak innej możliwości zapewnienia właściwej opieki dziecku, przekazali chłopca poinformowanemu o zdarzeniu pracownikowi opieki społecznej. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach wobec nieodpowiedzialnych rodziców.


 
Zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego obojgu rodzicom za narażenie dziecka, nad którym sprawowali opiekę, na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, może grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.


(pż/tm)

Powrót na górę strony