Aktualności

Policyjne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie i powiecie

Z okazji przypadającej 104 – rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w uroczystych obchodach ale i nie tylko takich, brali udział przedstawiciele Policji z Olsztyna i powiatu oraz Poczty Sztandarowe.

Niepodległościowy Apel Pamięci

W piątek (11.11.2022 r.) odbył się przemarsz pocztów sztandarowych na Plac Solidarności, gdzie przy Pomniku Wolności Ojczyzny miały miejsce uroczystości z udziałem mieszkańców regionu, kompanii honorowych i przedstawicieli władz. W celu uczczenia pamięci rodaków, którzy walczyli o niepodległość Reczypospolitej Polskiej, kwiaty pod pomnikiem podczas Niepodległościowego Apelu Pamięci złożył m.in. Komendant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mł. insp. Piotr Koszczał.  

 

 • Pomnik Wolności Ojczyzny, złożenie kwiatów
  Pomnik Wolności Ojczyzny

 


Po południu w urzędzie wojewódzkim odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano odznaczenia państwowe. Uroczystości uświetnił  koncert chóru policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.


https://youtu.be/tiUCcXeBc3s


Przedświąteczne rozmowy o bezpieczeństwie

W czwartek (10.11.2022 r.) dzielnicowi z Posterunku w Purdzie odwiedzili zawodników z pięciu zespołów z rocznika 2013, które brały udział w XIV Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Orła Białego w związku z obchodami Święta Niepodległości, organizowanymi na sali sportowej w Marcinkowie.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie na drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze podkreślali jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykazywały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Świętowanie stało się też okazją do nauki i przypomnienia tym najmłodszym zasad bezpieczeństwa.
Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania wielu pytań policjantom i z zainteresowaniem słuchały opowiadania o ich codziennej pracy.

 

 • Rozmowy o bezpieczeństwie w sali sportowej w Marcinkowie, dzieci, hala sportowa
  Rozmowy o bezpieczeństwie w sali sportowej w Marcinkowie

 

Biegiem dla Niepodległości

W piątek (11.11.2022) w V Olsztyńskim Biegu Niepodległości na 10 km udział wziął nasz funkcjonariusz asp. Robert Rachubka z KMP w Olsztynie. Swoim uczestnictwem w zawodach chciał uczcić Święto Niepodległości. Zajął 11 miejsce na 285 startujących, 2 miejsce w kategorii wiekowej oraz 3 wśród mundurowych. Gratulujemy!

 

 • V Olsztyński Bieg Niepodległości - podium
  V Olsztyński Bieg Niepodległości

 

Festyn – profilaktyka na Placu Solidarności podczas obchodów 11-listopadowych

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie z okazji obchodów Święta Niepodległości zorganizował również w piątek festyn, który cieszył się ogromną popularnością. Organizatorzy przygotowali gry, łamigłówki i konkursy dla najmłodszych. Do atrakcji przygotowanych przez olsztyńskich policjantów należały m.in.: koło fortuny, radiobus, mini miasteczko ruchu drogowego, stoisko z pomocami pakietu ,,Profilaktyka Smyka” - książeczkami i kolorowankami o przygodach Poli i policjanta. Można było z bliska przyjrzeć się policyjnym radiowozom i umundurowaniu oraz zrobić zdjęcie z funkcjonariuszem policji.

 

 • Festyn niepodległościowy w Olsztynie
  Festyn niepodległościowy w Olsztynie
 • Festyn niepodległościowy w Olsztynie, policyjny radiowóz
  Festyn niepodległościowy w Olsztynie

 


Tak świętowali rocznicę odzyskania niepodległości i symbolu walki o wolność Ojczyzny mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego wraz z policjantami.


(p.ż/r.j.)

Powrót na górę strony