Aktualności

Ukradli, a teraz słono ich to będzie kosztować

Nieopłacenie należytej kwoty za towar i przekroczenie linii kas, to wykroczenie lub przestępstwo. W ostatnich dniach przekonali się o tym sprawcy kradzieży w Olsztynie.

W sobotę (12.11.2022 r.) około godziny 16:30 w jednym z olsztyńskich sklepów doszło do zgłoszenia kradzieży. Łupem 34-latka i 45-latka padł telefon komórkowy oraz narzędzia o łącznej kwocie prawie 1700 złotych. Mężczyźni zostali ujęci przez ochronę za linią kas. Na miejsce wezwano policyjny patrol Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyźni przyznali się i zwrócili skradzione rzeczy. Za swój czyn będą odpowiadać przed sądem. Jak podaje kodeks karny grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w poniedziałek (14.11.2022r.) po godzinie 16:00 w innym z olsztyńskich sklepów również doszło do kradzieży na kwotę ponad 600 złotych. 30-letni mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony. Podczas przekraczania linii kas mężczyzna miał przy sobie reklamówkę, w której znajdowały się artykuły spożywcze, tekstylia i narzędzia. Na miejsce przyjechał patrol Policji. Przedmioty wróciły do sklepu, a mężczyźnie zgodnie z kodeksem karnym grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(pż/rj)

Powrót na górę strony