Aktualności

Kierowca motoroweru wpadł podczas działań „Alkohol i narkotyki”

Policjanci z olsztyńskiej drogówki po raz kolejny na naszych drogach przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. Wśród ponad 170 kierujących znalazł się jeden mężczyzna, który postanowił wsiąść za kierownicę motoroweru pod wpływem alkoholu. Wkrótce 44-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (14.11.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie realizowali działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Ich celem jest przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po wypiciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodnie z prawem. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 170 kierujących. Niestety jedna osoba z tego grona postanowiła wsiąść za kierownicę pojazdu „na podwójnym gazie”. Na ul. Sielskiej funkcjonariusze zatrzymali 44-latka jadącego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.
Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniony.
(aj)

Powrót na górę strony