Aktualności

Policjanci w drodze ze służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci wracając ze służby, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Ich czujność i natychmiastowe działanie zapobiegło niebezpiecznemu zdarzeniu, do którego mógł doprowadzić 47- letni kierowca osobowego audi. Mężczyzna jechał w kierunku Olsztyna mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

We wtorkowe popołudnie (15.11.2022r.) na ruchliwej  drodze krajowej nr 53, w miejscowości Trękusek, wykładowcy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wracając ze służby zauważyli pojazd, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd, podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie pomylili się: od mężczyzny siedzącego za kierownicą czuć było alkohol. O niebezpiecznej sytuacji powiadomili funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barczewie. Kiedy ci przyjechali na miejsce, poddali 47-latka badaniu alkomatem, które potwierdziło wstępne ustalenia wykładowców. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Czujność policjantów po służbie i ich szybka reakcja zapobiegła możliwej tragedii na drodze. 47-latek ostatecznie stracił prawo jazdy. Za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.


Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.(pż/mcz)

Powrót na górę strony