Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione auto o wartości 90 tysięcy złotych

Data publikacji 18.11.2022

Intensywne i skuteczne działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu doprowadziły do odzyskania skradzionego auta, w zaledwie kilka godzin od zgłoszenia. Wartość pojazdu wyceniono na 90 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 31 i 42-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.

W poniedziałek (14.11.2022) olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży osobowej mazdy z jednego z parkingów na terenie miasta. Pokrzywdzony oszacował wartość pojazdu na 90 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci szybko wpadli na trop prowadzący do miejsca, gdzie może znajdować się skradzione auto. W działania zaangażowali zostali również policyjni wywiadowcy.

W zaledwie kilka godzin od zgłoszenia mazda została znaleziona w jednym z garaży na terenie powiatu ostródzkiego. Ten czas jednak wystarczył, aby rozebrać pojazd w znacznym stopniu na części. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31 i 42-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 42-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 31-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.

(aj/kh)

Film zaczyna i kończy  biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia prowadzenie zatrzymanych mężczyzn.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia prowadzenie zatrzymanych mężczyzn.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 10.54 MB)

Powrót na górę strony