Aktualności

Zatrzymani w domu i w samochodzie

Kolejni poszukiwani próbowali uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa. ,,Wpadli” w rożnych okolicznościach. Jeden z nich awanturując się, a drugi siedząc w pojeździe.

We wtorek (15.11.2022 r.) przed godziną 18:00 oficer dyżurny Komedy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z olsztyńskich mieszkań. Z informacji wynikało, że w zdarzeniu udział bierze trzech mężczyzn. Na miejsce przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Podjeżdżając pod wskazany adres zauważyli mężczyznę wychodzącego z klatki, który na ich widok zaczął uciekać i nie stosował się do wydawanych poleceń. 41-letni uczestnik kłótni został szybko ujęty przez funkcjonariuszy.

W mieszkaniu zastano pozostałych uczestników awantury. 30-latek i 48-latek zażegnali swój konflikt w obecności policjantów. 48-letni mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za oszustwa.

Następnego dnia (16.11.2022) po godzinie 11:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Olsztyna, na podwórku w pojeździe osobowym ford, może znajdować się poszukiwany mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na wskazanej ulicy policjanci zauważyli mężczyznę siedzącego w zaparkowanym pojeździe. 46-latek okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna był agresywny, próbował uciekać. Jak się okazało nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości za wcześniejsze naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. W areszcie ma spędzić 270 dni.

48-latek i 46-latek zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do zakładu karnego.

(p.ż/t.m)

Powrót na górę strony