Aktualności

Zabezpieczyli 8 kg krajanki i 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe. W wyniku przeprowadzonych czynności znaleźli w garażu użytkowanym przez 50-latka oraz w jego osobowym mercedesie prawie 6 tysięcy paczek papierosów oraz ponad 8 kilogramów tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany.

We wtorek (15.11.2022 r.) około godziny 6:00 funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, na podstawie wcześniej uzyskanych informacji, podjęli czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Policjanci wiedzieli, że podejrzewany 50-latek przemieszcza się osobowym mercedesem. Mężczyzna został zatrzymany pod garażem, na jednej z barczewskich ulic. Funkcjonariusze w użytkowanym przez niego pomieszczeniu odkryli wyroby tytoniowe różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kolejne znaleźli również w jego pojeździe.

W pracy policjantom tym razem pomagał też funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem tropiącym. Ostatecznie podczas przeszukania zabezpieczono prawie 6 tysięcy paczek papierosów oraz ponad 8 kilogramów krajanki tytoniowej.

Towar nie miał polskich znaków akcyzy, więc mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem. Ujawnione wyroby tytoniowe policjanci dokładnie opisali i zważyli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

  • Wyroby tytoniowe bez akcyzy- kartony z zawartością papierosów
    Wyroby tytoniowe bez akcyzy
  • Wyroby tytoniowe bez akcyzy odkryte w garażu, pies tropiący ze Służby Celno-Skarbowej.
    Wyroby tytoniowe bez akcyzy odkryte w garażu

(pż/tm)

Powrót na górę strony