Aktualności

Olsztyn: Zapraszamy na debatę "Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego”

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy współpracy z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Olsztynie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, do udziału w debacie społecznej "Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego”. Jej tematem będą zagadnienia dotyczące jednego z priorytetowych zadań Policji, a celem zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (23.11.2022 r.) o godz. 9:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie przy ul. Plac Bema 5.

Debata pod nazwą "Zachowania dysfunkcyjne oraz profilaktyka uzależnień młodzieży na terenie powiatu olsztyńskiego” ma na celu zdiagnozowanie zachowań dysfunkcyjnych młodzieży i określenie działań prewencyjnych podejmowanych przez Policję oraz inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi. Dzięki spotkaniu temu spotkaniu policjanci chcą wspólnie z mieszkańcami wskazać konkretne zagrożenia oraz zaplanować odpowiednie działania prewencyjne i plany profilaktyczne.

Organizatorzy liczą na aktywną i konstruktywną dyskusję, która pozwoli w przyszłości szybciej i skuteczniej reagować na zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas debaty poruszone zostaną następujące tematy: najnowsze zmiany ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz uprawnienia dyrekcji szkół w świetle aktualnych przepisów, identyfikacja zagrożeń zjawiska ,,Mowy nienawiści” – hejtu wśród nieletnich, substancje psychoaktywne i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, depresja – rozpoznanie i organizacja pomocy w szkole.


Do udziału w panelu dyskusyjnym debaty zapraszamy mieszkańców, dyrektorów placówek oświatowych i pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych.


Serdecznie zapraszamy!


(p.ż/m.p/t.m)

Powrót na górę strony