Aktualności

Uratujmy osoby przed wychłodzeniem

Za oknami coraz chłodniej. Jesienno-zimowa pogoda sprawia, że niektóre osoby mogą być narażone na utratę zdrowia, a nawet życia na skutek wychłodzenia organizmu. Zwróćmy szczególną uwagę na osoby bezdomne wymagające naszej pomocy, a także osoby samotne lub w podeszłym wieku. Apelujemy o reakcję wobec osób potrzebujących pomocy. Poinformujmy o takich osobach dzwoniąc na numer alarmowy lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni!

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie bądź zamarznięcie. Aby dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy, konieczne jest zaangażowanie nie tylko przedstawicieli służb, ale każdego mieszkańca Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.
Jeden telefon na numer 112 może uratować czyjeś życie. Przypominamy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego od 1 listopada 2022 r. funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Jedno kliknięcie w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy, aby mieć decydujący wpływ na funkcjonowanie społeczności. Reagujmy na niebezpieczeństwa i zagrożenia.

Link do KMZB: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

(pż)

Powrót na górę strony