Aktualności

Korzystaj z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Już od sześciu lat działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) – aplikacja pozwalająca obywatelom na komunikowanie o różnych zagrożeniach w ich najbliższej okolicy. To rozwiązanie wciąż cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Olsztyna i powiatu. Dzięki niemu funkcjonariusze na bieżąco dowiadują się o zdarzeniach i dbają o bezpieczeństwo podczas codziennej służby

Każdy, kto dostrzeże niepokojące zdarzenie w swoim otoczeniu, wymagające interwencji Policji, może w sposób precyzyjny zamieścić informacje na mapie wraz z lokalizacją i szczegółowym opisem zdarzenia (o porze dnia, wskazówkach ułatwiających pracę funkcjonariuszom). Zgłoszenie dotyczyć może przykładowo miejsca, w którym gromadzą się osoby pjące alkohol w miejscu zabronionym, gdzie notorycznie przekraczana jest prędkość, dochodzi do nieprawidłowego parkowania, a także pozostałych problemów naruszających bezpieczeństwo i porządek publiczny. Mapa zawiera różne kategorie, co ułatwia przyporządkowanie zdarzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu policjantom łatwiej przygotować się do podjęcia interwencji we wskazanych miejscach.

Od początku roku za pośrednictwem aplikacji KMZB policjanci otrzymali 4456 zgłoszeń. Większość z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości (2765), nieprawidłowego parkowania (470), czy picia alkoholu w miejscu zabronionym (456).

Przypominamy także, że zgłoszenia w ramach KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Link do KMZB: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

(p.ż/a.j)

Powrót na górę strony