Aktualności

Policjanci dotarli z pomocą w ostatnim momencie

Policjanci z Olsztyna uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili podbiegli do niego i zabrali z torowiska, na które wszedł przed nadjeżdżający pociąg. Maszynista włączył ostrzegawcze sygnały dźwiękowe, jednak 31-latek nie reagował na nie. Dzięki interwencji policjantów mężczyzna został ściągnięty z torowiska i trafił pod opiekę medyczną.

W piątek (25.11.2022 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Według relacji osoby zgłaszającej, mężczyzna miał znajdować się na torowisku i planować targnięcie się na swoje życie.

Policjanci służby dyżurnej ustalili miejsce, w którym może przebywać mężczyzna znajdujący się w kryzysowej sytuacji. Natychmiast w ten rejon zostały wysłane policyjne patrole z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w składzie asp. szt. Piotr Góra i post. Aleksandra Jurkowska oraz mł. asp. Adrian Kozakiewicz wraz z post. Robertem Bartkowskim.

Funkcjonariusze po przyjeździe w pobliże Naterek zauważyli mężczyznę odpowiadającemu wskazanemu rysopisowi. Stał on bezpośrednio przy torach. Jego zachowanie było na tyle niepokojące, że policjanci nie zwlekając podbiegli do niego i zabrali go z torowiska. Chwilę po tym od strony Olsztyna nadjechał pociąg, który już wydawał ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Funkcjonariusze udzieli wsparcia mężczyźnie i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/, https://pokonackryzys.pl/.

 

  • Ramka pomocowa z numerami telefonów:

800 70 2222- Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym

116 111- Całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 123- Całodobowy Telefon Wsparcia emocjonalnego dla Dorosłych

112- Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
    Ramka pomocowa

 

(pż/tm)

Powrót na górę strony