Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie włączyli się w akcję krwiodawstwa
Pomagamy i chronimy – tym mottem kierują się policjanci wychodzący codziennie do służby. Wiemy doskonale, że to hasło można zrealizować na różne sposoby. Jednym z nich jest honorowe oddanie krwi. To nie tylko wspaniała idea, jest to przede wszystkim metoda, dzięki której można uratować ludzkie życie. Tym razem olsztyńscy policjanci włączyli się do akcji zorganizowanej na terenie Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.
-
Ogólnopolska inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
Już w najbliższą sobotę, tj. 16 grudnia br., rusza cykliczna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jej inauguracja obędzie się w Małopolsce, na stoku w Krynicy-Zdroju.
-
,,Jestem bezpieczny w powiecie olsztyńskim”, czyli spotkania i rozmowy o bezpieczeństwie
Za nami cykl festynów profilaktyczno-edukacyjnych pn. ,,Jestem bezpieczny w powiecie olsztyńskim” skierowanych do uczniów szkół z powiatu olsztyńskiego, podczas których nie zabrakło tematów poświęconych szeroko pojętemu bezpieczeństwu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Łącznie w przedsięwzięciach tych udział wzięło ponad 1500 osób.
-
Chciał kupić kartę graficzną, został oszukany
Pewien mieszkaniec Olsztyna robiąc zakupy w sieci stracił pieniądze. Zakup dotyczył karty graficznej do komputera. Pokrzywdzony przesłał umówioną ze sprzedawcą kwotę, jednak nie otrzymał towaru. Na nieuczciwej transakcji stracił 800 złotych. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas dokonywania internetowych transakcji.
-
PRZYPOMINAMY: Policja nie żąda pieniędzy, nie informuje o prowadzonych akcjach telefonicznie! TO DZWONIĄ OSZUŚCI!
Oszuści wykorzystują różne metody działania. Schemat zawsze jest podobny: dzwoni „wnuczek”, „policjant”, „prokurator” czy „pracownik banku”. Niekiedy dzwoniący podszywa się pod inne numery telefonów. Cel jest jeden- oszukać i okraść. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przypominają, że bezpieczeństwo zależy od nas samych i ostrzegają przed tym, aby nie dać się oszukać, a w kontaktach z nieznajomymi kierować się zasadą ograniczonego zaufania.
-
Marcin Kierwiński nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji
Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Marcina Kierwińskiego na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy szef MSWiA zastąpił na tym stanowisku Pawła Szefernakera.
-
Spotkania z przedszkolakami w trosce o bezpieczeństwo
Rozmowy o bezpieczeństwie są ważne. Tę tematykę poruszał na wtorkowym spotkaniu z najmłodszymi policjant dzielnicowy z Posterunku Policji w Stawigudzie asp. Łukasz Górka, który na zaproszenie Pana Wójta Gminy Stawiguda wziął udział w działaniach mających poprawić bezpieczeństwo najmłodszych.
-
Nieetatowi Pełnomocnicy ds. Ochrony Praw Człowieka z garnizonu doskonalą umiejętności z zakresu ochrony praw człowieka
Z inicjatywy Zespołu do Spraw Ochrony Praw Człowieka KWP w Olsztynie, we współpracy z Międzynarodową Organizacją do spraw Migracji (IOM), przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka odbyło się szkolenie „Prawa człowieka w służbie funkcjonariusza Policji", skierowane do nieetatowych pełnomocników do spraw człowieka z jednostek organizacyjnych Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.
-
Działania policyjne na terenie podległym pod Komisariat Policji w Barczewie w trosce o bezpieczeństwo
Na początku grudnia funkcjonariusze przeprowadzili działania policyjne na terenie m. Barczewa i okolic w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także okolicznych mieszkańców.
-
Mieszkaniec Olsztyna przekazał w ręce oszustów 1700 złotych zamiast wspomnianych 17 tysięcy
Oszuści w swoim działaniu grają na emocjach, manipulują rozmówcą. Pewien mieszkaniec Olsztyna uwierzył przestępcom podającym się za ,,policjantów” prowadzących rzekomą ,,akcję”. Jednak ostatecznie przekazał w ręce oszustów 1700 złotych, zamiast wspomnianych 17 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.