Pomóż Policji w identyfikacji osób

Płacił cudzymi kartami, szukają go policjanci

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą postępowanie w sprawie możliwości przywłaszczenia plecaka, w którym znajdowały się m.in. dwie cudze karty do bankomatu, za pomocą których dokonano płatności. Funkcjonariusze szukają mężczyzny, który może mieć związek z przestępstwem.

Do zdarzenia doszło 18 maja 2023 r.  przy ul. Boenigka w Olsztynie, gdzie miało dojść do przywłaszczenia znalezionego plecaka, w którym znajdowały się m.in. cudze karty płatnicze. Następnie w sklepach na terenie Olsztyna sprawca miał za pomocą cudzych kart bankomatowych zapłacić za produkty sklepowe. Łączna suma strat to prawie 350 złotych. Ponadto próbowano również dokonać nieautoryzowanych transakcji na kwotę ponad 1100 złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli zdjęcie, na którym widać mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwem.
Informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych personalnych mężczyzny widocznego na zdjęciu można przekazać do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, pod nr tel. 47 731 34 82, 47 731 38 32, 47 731 34 24 lub na skrzynkę mailową: naczelnik.ppm@olsztyn.ol.policja.gov.pl. Policja zapewnia anonimowość.

(pż/tm)

  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę w sklepie.
Powrót na górę strony