Pomóż Policji w identyfikacji osób

Tak może wyglądać zaginiony w 2005 roku Rafał Czarnota

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania zaginionego Rafała Czarnoty, mimo że od zaginięcia upłynęło 16 lat. Mężczyzna w październiku 2005 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Zagadka jego zaginięcia w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązana. W ramach prowadzonych poszukiwań i pracy biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego w Kielcach zajmujących się progresją wizerunku, stworzono aktualny portret zaginionego mężczyzny.

Rafał Czarnota zaginął 10 października 2005 roku. Po godz. 12:00 młody mężczyzna wyjechał rowerem z posesji przy ul. Mazurskiej w Stawigudzie, gdzie mieszkał i do dnia dzisiejszego nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. W chwili zaginięcia Rafał Czarnota miał 21 lat. Ze względu na stan zdrowia z mężczyzną może być z nią utrudniony logiczny kontakt. Z policyjnych ustaleń wynika, że zaginiony 10 października 2005 roku był widziany w m. Pluski, a następnie na drodze w lesie łańskim, gdzie zmierzał w kierunku m. Gągławki. Mężczyzna cztery dni później mógł być widziany we wsi Nowa Kaletka, a 20 października na terenie lasu w rejonie Butryn. Z otrzymanych informacji wynikało, że Rafał Czarnota w 2006 roku mógł przebywać najpierw w Warszawie, a następnie w Gdyni i prowadzi tułaczy tryb życia.
Rafał Czarnota jest średniej budowy ciała, wzrost 186 cm, oczy zielone, włosy czarne krótkie. W chwili zaginięcia ubrany był w czarny polar z kapturem, grafitowe spodnie materiałowe, buty sportowe (biało-czarne). Miał ze sobą czarny plecak.
Policjanci po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie miejsce jego pobytu. Funkcjonariusze m.in. sprawdzili lokalizacje, w których mógł być widziany zaginiony oraz dotarli do osób mogących mieć wiedzę o jego aktualnym miejscu pobytu. Informacja o zaginięciu Rafała Czarnoty została rozpowszechniona wśród policjantów w całym kraju oraz w mediach. Funkcjonariusze weryfikują każdy ślad mogący doprowadzić do aktualnego miejsca pobytu zaginionego.
Policjanci w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania zaginionego Rafała Czarnoty. Biegli z laboratorium kryminalistycznego KWP w Kielcach, zajmujący się progresją wizerunkową, stworzyli aktualny portret zaginionego mężczyzny.
W imieniu rodziny oraz własnym zwracamy się do każdego, kto może mieć informacje na temat miejsca przebywania zaginionego Rafała Czarnoty. Można je przekazać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie przy ul. Partyzantów 23, telefonicznie pod numerem alarmowym 112 lub skontaktować się bezpośrednio z osobą nadzorującą działania poszukiwawcze dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341.
(aj)

Powrót na górę strony