Pomóż Policji w identyfikacji osób

Szukamy świadków wypadku drogowego

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie poszukują świadków wypadku do którego doszło 15 stycznia 2022 roku na ul. Fabrycznej w Dobry Mieście. Wszyscy, którzy posiadają informacje na temat zdarzenia drogowego są proszeni o kontakt z funkcjonariuszami.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia 2022 roku ok. godz. 7:00 na ul. Fabrycznej w Dobrym Mieście. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że nieznany na chwilę obecną kierujący pojazdem marki Seat Leon koloru niebieskiego z nieustalonych przyczyn potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Następnie kierowca odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. 52-latka została przetransportowana do szpitala, jej obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Każdy, kto posiada informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z policjantami z Olsztyna pod nr telefonu: 47 731 47 53 lub mailowo: naczelnik.prewencja@olsztyn.ol.policja.gov.pl. Swój apel kierujemy w szczególności do kierowców, którzy swoje samochody mieli wyposażone w wideorejestratory.  Z otrzymanych informacji wynika, że pojazd którym się poruszał nieznany kierujący miał niesprawny (głośny) układ wydechowy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami spowodowanie wypadku drogowego jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca, który zbiegł z miejsca zdarzenia musi liczyć się z karą do 4,5  roku pozbawienia wolności.

(aj)

Powrót na górę strony