Klasy mundurowe

Biskupiec: Wspólne szkolenie policjantów i uczniów z klas mundurowych

Na stadionie miejskim w Biskupcu po raz kolejny policjanci z I Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doskonalili swoje umiejętności. W ćwiczeniach wzięli udział, być może przyszli funkcjonariusze – uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Biskupcu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na stadionie miejskim w Biskupcu odbyło się szkolenie I Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji w Olsztynie. Do wspólnych ćwiczeń dowódca I kompanii - podinsp. Marcin Cydzik zaprosił kadrę dowódczą Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie -mł. insp. Andrzeja Parniewicza, podkom. Andrzeja Lubowieckiego,  oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Biskupcu - Krzysztofa Janczarę wraz z klasami mundurowymi.

Szkolenia NPP odbywają się cyklicznie. Mają na celu doskonalenie umiejętności oraz zgranie ze sobą policjantów tworzących pododdziały zwarte w przypadku interwencji związanych ze zbiorowym naruszeniem porządku publicznego podczas trwania imprez na obiektach sportowych. Pododdziały ćwiczyły rozprowadzanie sił wraz z wejściem na obiekt w sytuacjach awaryjnego pokonywania zabezpieczeń technicznych i bram ewakuacyjnych – kłódki, łańcuchy.

Wspólne działania zakończono ogniskiem z kiełbaską i herbatą zorganizowaną dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Terenowego NSZZP KMP w Olsztynie jak również pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej Biskupiec. Za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia policjanci są bardzo wdzięczni burmistrzowi Biskupca – Kamilowi Kozłowskiemu oraz Dyrektorowi Centrum Kultury i Turystyki w Biskupcu – Mariuszowi Bojarowiczowi.  

rp/mc

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.07 MB)

Powrót na górę strony