Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie zakończone poszukiwania 33-letniego mieszkańca Warszawy. Zaangażowanie i determinacja olsztyńskich policjantów pozwoliły odnaleźć mężczyznę

Policjanci tuż po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 33- letniego mieszkańca Warszawy, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Zaangażowanie policjantów Zespołu zajmującego się poszukiwaniami we współpracy z dyżurnym i jednostkami podległymi Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, pozwoliło na odnalezienie mężczyzny w okolicach Nidzicy. Pracujący niemal przez 24 godziny funkcjonariusze, sprawdzali każdy ślad weryfikując każdą informację, co przyczyniło się w konsekwencji do odnalezienia poszukiwanego mężczyzny.

26 lipca br. około godziny 19:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 33 – letniego mieszkańca stolicy. Z informacji jakie wpłynęły do funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna nie zna terenu i  może mieć problemy zdrowotne.

Policjanci muszą działać szybko i profesjonalnie. Często od ich zorganizowania zależy ludzkie życie. Oprócz presji czasu, działa na nich także presja rodziny, która zgłasza zaginięcie kogoś bliskiego. Zespół ds. Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podjął poszukiwanie osoby zaginionej zaraz po otrzymaniu informacji o jej zaginięciu. Funkcjonariusze dużą wagę przywiązują do poszukiwań osób, które ze względu na stan zdrowia lub wiek mogą stać się ofiarami przestępstw, bądź może być zagrożone ich życie i zdrowie. Działania zmierzające do odnalezienia osoby zaginionej jakie podejmują policjanci, to między innymi penetracja terenu ostatniego miejsca pobytu osoby poszukiwanej bądź miejsca czy okolic, w których ostatni raz był widziany, rozpytanie osób mających  ostatnio kontakt z zaginionym, przeglądanie zapisów z monitoringu  oraz publikowanie komunikatów prasowych i wewnątrzpolicyjnych. Trzeba podkreślić, ze w tym przypadku policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzili ogromne hektary terenów, gdyż mężczyzna ostatnim razem widziany był w okolicach Olsztynka, a odnaleziono go po niecałej dobie w okolicy Nidzicy. Poszukiwany mieszkaniec Stolicy został odnaleziony przez policjantów i przekazany ratownikom medycznym ze względu na swój stan zdrowia. Bywa, że funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniami pracują na rzecz odnalezienia żywego człowieka po kilkanaście godzin, dniami i nocami,  bez chwili wytchnienia, szczególnie wtedy gdy zagrożone jest życie ludzkie. Każde zgłoszenie analizują bardzo dokładnie. Pracujący policjanci przy poszukiwaniach osób zaginionych często pracują w trudnych warunkach po wiele godzin, w trudnym grząskim terenie, złych warunkach atmosferycznych. Ich poświęcenie i zmęczenie rekompensują akcje, gdy odnajdują osobę całą i zdrową bądź, której mało kto dawał szanse na przeżycie, a takie historie  „poszukiwacze” z olsztyńskiej Komendy już mają na swoim koncie choćby odnalezienie żywego mężczyzny po 5 dniach, który zaplątał się w gęste, dziko rosnące krzaki.

Jeśli zaistnieje potrzeba do działań poszukiwawczych włączane są i inne służby, m.in. straż pożarna w tym płetwonurkowie, wojsko, straż leśna. Przyłączają się do nich również okoliczni mieszkańcy, znajomi zaginionego wraz z rodziną. Wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt: łódki, quady, urządzenia GPS, bezzałogowe Statki Powietrzne (drony), samochody terenowe. Do poszukiwań angażowane są również psy wyszkolone do odnajdywania żywych osób.

To nie jest zwykła praca za biurkiem. To służba pełna poświęceń  i  tak swój zawód „poszukiwacze” postrzegają. Za pracę często  przez całą dobę, otrzymują  najwspanialszą nagrodę -  podziękowania od rodzin osób, którym pomagają odnaleźć ich najbliższych.

md/kw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • poszukiwania 33-latka mieszkanca stolicy
  • poszukiwania 33-latka mieszkanca stolicy
  • poszukiwania 33-latka mieszkanca stolicy
  • poszukiwania 33-latka mieszkanca stolicy
Powrót na górę strony