Aktualności

Wspólne patrole Straży Leśnej i Policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku oraz strażnicy Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztynek podczas wspólnych patroli dbają o bezpieczeństwo na terenach leśnych. Celem tych działań jest m.in. zapobieganie kradzieżom drewna czy wszelkim zdarzeniom świadczącym o łamaniu obowiązującego prawa. W efekcie jednej z takich wspólnych służb, za nielegalny wjazd do lasu ukarany został kierowca osobówki, natomiast agresywny pasażer auta otrzymał mandat za niestosowanie się do poleceń policjanta – dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z zawartością marihuany.

Wspólne patrole strażników leśnych i policjantów z Komisariatu Policji w Olsztynku odbywają się na terenach leśnych regularnie. Patrole wykonywane są z wykorzystaniem policyjnych radiowozów oraz samochodów terenowych z taboru straży leśnej. Wspólnym celem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Przede wszystkim chodzi o zdarzenia związane z kradzieżą drewna, kłusownictwo, szkodnictwo leśne czy nielegalny wjazd do lasu. O ostatnich wspólnych sukcesach Policji i Straży Leśnej pisaliśmy tu - https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/95263,W-trosce-o-bezpieczenstwo-na-terenach-lesnych-i-przywodnych.html

W sobotę (16.07.2022 r.) podczas patrolu łączonego Policji i Straży Leśnej funkcjonariusze zainteresowali się osobowym bmw, którego kierowca w sposób nieuprawniony wjechał do lasu. 27-latek mając świadomość popełnionego wykroczenia, z rąk strażnika leśnego otrzymał mandat karny. Zainteresowanie mundurowych wzbudziło również nerwowe zachowanie pasażera. 24-letni mężczyzna podczas rozmowy z policjantami próbował wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości. Ostatecznie mundurowi ustali jego prawdziwą tożsamość – to 24-letni mieszkaniec Mielna. Policjanci ustalili powód nerwowego zachowania pasażera osobówki – przy 24-latku znaleziono i zabezpieczono woreczek foliowy z zawartością marihuany. Spotkanie z funkcjonariuszami zostało zakończone nałożeniem na 24-latka mandatu karnego za wprowadzanie w błąd interweniujących policjantów co do swojej tożsamości – nie uniknie on również odpowiedzialności za posiadanie substancji zabronionych, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia podejmują odpowiednie kroki w celu ochrony jego zasobów. Wszystko po to, by zachować walory tego specyficznego miejsca.

(rp/tm)

Powrót na górę strony