Aktualności

Przyszedł do komendy i przyznał się do kradzieży rozbójniczej

Po publikacji wizerunku, sprawca kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów usłyszał zarzuty. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna po tym, jak zobaczył swój wizerunek w mediach, osobiście zgłosił się do olsztyńskiej jednostki policji. Wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło pod koniec października 2022 roku w jednym ze sklepów na terenie Olszyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany na ten moment sprawca dokonał kradzieży alkoholu, a następnie zaatakował pracownika ochrony na parkingu, który próbował go powstrzymać. Ostatecznie mężczyzna oddali się w nieznanym kierunku.
W ubiegły czwartek (18.11.2022) policjanci postanowili opublikować wizerunek mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa na łamach portali społecznościowych i stron internetowych. Następnego dnia (18.11.2022) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 51-letni mieszkaniec Olsztyna i przyznał się do przestępstwa po tym, jak zobaczył swój wizerunek  w mediach. Mężczyzna usłyszał zarzut. Wkrótce przed sądem odpowie za kradzież rozbójniczą, za co w przypadku mniejszej wagi, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/rj)

Powrót na górę strony