Pomóż Policji w identyfikacji osób

Poszukujemy sprawcy usiłowania rozbojów

Data publikacji 22.03.2023

Publikujemy wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z dwoma usiłowaniami rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzeń doszło 5 stycznia 2023 roku w krótkich odstępach czasu w sklepach na terenie Olsztyna. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny widocznego na filmie są proszone o kontakt z olsztyńskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy usiłowania rozbojów. Do dwóch zdarzeń doszło 5 stycznia 2023 roku w krótkich odstępach czasu w sklepach na terenie Olsztyna. W obu przypadkach nieznany na ten moment sprawca wszedł do lokalu handlowego i grożąc użyciem noża zażądał od ekspedientek wydania gotówki. Ostatecznie napastnik został spłoszony ze sklepów przez innych klientów czy poprzez włączenie alarmu, po czym uciekł w nieznanym kierunku. W wyniku zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Policjanci prowadzący czynności zdecydowali o publikacji fragmentu zabezpieczonego w tej sprawie materiału z zapisu kamer monitoringu. Na nagraniu widać mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwami.

Osoby, które rozpoznają widocznego na filmie mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie. Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie: 47 731 34 24, mailowo: naczelnik.ppz@olsztyn.ol.policja.gov.pl lub kontaktując się bezpośrednio z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel.: 47 731 34 34. Policja zapewnia anonimowość.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Nagranie przedstawia mężczyznę zbliżającego się, a następnie wchodzącego do sklepu.
(aj)

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem „Komenda Miejska Policji w Olsztynie”. Nagranie przedstawia mężczyznę zbliżającego się, a następnie wchodzącego do sklepu.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 7.63 MB)

Powrót na górę strony