Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- PODSUMOWANIE ZGŁOSZEŃ NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA W 2023 ROKU Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już od 2016 roku. Aplikacja umożliwia mieszkańcom wskazanie w ich najbliższej okolicy występujących konkretnych kategorii zagrożeń, z miejsca zamieszkania poprzez wykorzystanie komputerów lub urządzeń mobilnych. Roczne podsumowanie zgłoszeń jakie wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w 2023 roku potwierdza, jak powszechna stała się komunikacja mieszkańców z funkcjonariuszami.
- Nie bądź obojętny! Jeden telefon lub kliknięcie może pomóc ocalić życie! Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Przypominamy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Zbliża się cieplejsza część roku. Z tym związane są inne zagrożenia życia codziennego, o których ostrzegać możemy np. za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja przypomina, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.
- Korzystaj z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Już od sześciu lat działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) – aplikacja pozwalająca obywatelom na komunikowanie o różnych zagrożeniach w ich najbliższej okolicy. To rozwiązanie wciąż cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Olsztyna i powiatu. Dzięki niemu funkcjonariusze na bieżąco dowiadują się o zdarzeniach i dbają o bezpieczeństwo podczas codziennej służby
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- Bezpieczne Wakacje 2022 – briefing prasowy Przed nami wakacje, w trakcie których wiele osób indywidualnie lub całymi rodzinami będzie podróżować po terenie kraju. Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego w piątek w siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące tematyki bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Podczas briefingu Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka poruszył najważniejsze kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podczas podróży oraz zagrożeń dla dzieci i młodzieży związanych z czasem wolnym, a kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP zaprezentował kolejną już odsłonę policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.
- Dwumilionowe zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 29 sierpnia 2021 r. zostało naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dwumilionowe zagrożenie. Każdego dnia nanoszonych jest ponad tysiąc zagrożeń. Najczęściej wskazywanymi kategoriami zagrożeń są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.